Archive for iulie 2019

Filme – 1 august 2019

31 iulie 2019

07.45 – Fiecare se crede normal (2006) / Paramount
09.05 – Soți și soții (1992) / Cinemax 2
09.20 – Ultimul Mohican (1992) / TNT
10.55 – Povestea delfinului (2011) / HBO
11.35 – Cold Mountain (2003) / TNT
14.40 – Charlie şi Fabrica de Ciocolată (2005) / TNT
15.05 – Faleze de nisip (1983) / Prima
15.20 – Robin Hood, prințul hoților (1991) / Paramount
17.50 – Soți și soții (1992) / Cinemax 2
19.05 – Mîndrie și Prejudecată (2005) / Filmcafe
20.30 – Familia Tenenbaum (2001) / HBO 2

Filme – 31 iulie 2019

30 iulie 2019

07.50 – Edge of Tomorrow: Prizonier în timp (2014) / HBO
08.05 – Einstein și Eddington (2008) / HBO 2
09.45 – Zorro (1975) / Filmcafe
09.45 – Masca lui Zorro (1998) / HBO
10.10 – Dunkirk (2017) / Cinemax
11.25 – Surogate (2009) / HBO 2
12.00 – Descendenții (2011) / HBO
14.15 – Shakespeare îndrăgostit (1998) / Filmcafe
14.25 – Rango (2011) / Paramount
15.05 – Întâmplări cu Alexandra (1989) / Prima
15.45 – Războiul lumilor (2005) / Cinemax 2
17.20 – Troia (2004) / HBO
17.20 – Familia Tenenbaum (2001) / HBO 3
21.00 – Veronica Guerin (2003) / Cinemax
21.00 – Troia (2004) / TNT
22.45 – Chicago (2002) / HBO
23.00 – Faleze de nisip (1983) / Prima
23.00 – Atlasul norilor (2012) / Paramount

Filme – 30 iulie 2019

29 iulie 2019

10.05 – Strania poveste a lui Benjamin Button (2008) / HBO 2
12.15 – Apollo 13 (1995) / Filmcafe
13.10 – Undeva, cîndva în Vest / TNT
14.05 – Edge of Tomorrow: Prizonier în timp (2014) / HBO
14.30 – Tigru și dragon (2000) / Film Now
15.00 – Cold Mountain (2003) / Cinemax
17.35 – Frank și robotul (2012) / TV1000
19.00 – Surogate (2009) / HBO 2
19.10 – Dunkirk (2017) / Cinemax
22.00 – Evadatul (1993) / TV1000
23.00 – Întîmplări cu Alexandra (1989) / Prima

Filme – 29 iulie 2019

28 iulie 2019

12.50 – Kramer contra Kramer (1979) / TV1000
15.35 – Cold Mountain (2003) / TNT
16.40 – Orele (2002) / TV1000
17.45 – Strania poveste a lui Benjamin Button (2008) / HBO 2
18.30 – Ultimul Mohican (1992) / TV1000
18.45 – Ultimul Mohican (1992) / TNT
21.00 – Inamicul e aproape (2001) / TNT
22.30 – Cold Mountain (2003) / Cinemax

Filme – 28 iulie 2019

27 iulie 2019

07.30 – Coco (2017) / Film Now
08.00 – Povestea delfinului (2011) / HBO 2
08.15 – Interstellar: Călătorind prin univers (2014) / Cinemax
08.40 – Orele (2002) / Cinemax 2
09.10 – Omul spectacol (2017) / HBO 3
09.55 – Cronicile din Narnia: Călătorie pe mare cu Zori-de-Zi (2010) / HBO 2
10.30 – Liceenii (1987) / Național
10.40 – Charlie și Fabrica de Ciocolată (2005) / TNT
11.00 – Philadelphia (1993) / Cinemax
13.10 – Răzbunarea haiducilor (1968) / TVR 2
13.30 – Cu mîinile curate (1972) / Prima
15.30 – Osânda (1977) / Prima
17.30 – Shakespeare îndrăgostit (1998) / Filmcafe
18.10 – Interstellar: Călătorind prin univers (2014) / Cinemax
19.35 – Orele (2002) / Cinemax 2
20.10 – Haiducii lui Șaptecai (1971) / TVR 2
22.15 – Echilibru (2002) / Film Now
22.15 – Bohemian Rhapsody (2018) / HBO 2

Filme – 27 iulie 2019

26 iulie 2019

09.05 – Familia Tenenbaum (2001) / HBO 3
09.20 – Armata celor 12 maimuțe (1995) / Filmcafe
10.15 – Ed Wood (1994) / Cinemax
10.25 – Pacientul englez (1996) / HBO 2
11.55 – Zorro (1975) / Filmcafe
12.00 – Rango (2011) / Paramount
12.40 – Marnie (1964) / TV1000
14.00 – Rango (2011) / Cinemax
14.25 – Robin Hood, prințul hoților (1991) / Filmcafe
14.45 – Ultimul Mohican (1992) / TV1000
14.55 – Povestea delfinului (2011) / HBO 2
16.00 – Mihail, cîine de circ (1979) / Prima
16.15 – Contele de Monte Cristo (2002) / Antena 1
16.15 – Liceenii (1987) / Național
16.45 – Cronicile din Narnia: Călătorie pe mare cu Zori-de-Zi (2010) / HBO 2
17.40 – La răscruce de vînturi (1992) / Cinemax
17.40 – Tot acest jazz (1979) / Cinemax 2
18.15 – Elysium (2013) / Film Now
19.20 – Apollo 13 (1995) / Filmcafe
20.00 – Cu mîinile curate (1972) / Prima
21.00 – Actorul și sălbaticii (1975) / Digi 24
23.45 – V de la Vendetta (2005) / Film Now

Filme – 26 iulie 2019

25 iulie 2019

08.30 – Abisul (1989) / TNT
09.35 – Neînfricată (2012) / HBO 3
10.00 – Jocuri la nivel înalt (2009) / TV1000
13.50 – Frank și robotul (2012) / TV1000
14.25 – Stăpânul inelelor: Întoarcerea regelui (2003) / Film Now
18.50 – Ed Wood (1994) / Cinemax
20.10 – Orele (2002) / TV1000
20.30 – Osînda (1977) / Prima
21.00 – Cold Mountain (2003) / TNT
22.00 – Scarface (1983) / Filmcafe

Filme – 25 iulie 2019

24 iulie 2019

08.10 – Întîlnire de gradul trei (1977) / TV1000
10.45 – O fată de milioane (2004) / TNT
12.55 – Fahrenheit 451 (2018) / Cinemax
13.45 – Eroii monumentelor (2014) / HBO 2
13.50 – Kramer contra Kramer (1979) / TV1000
15.25 – Zorro (1975) / Filmcafe
15.45 – Rugină și oase (2014) / HBO 2
16.10 – Fiecare se crede normal (2006) / Paramount
17.00 – Inventarea minciunii (2009) / TV1000
17.40 – Undeva, cîndva în Vest (1968) / TNT
18.20 – Rango (2011) / Paramount
21.00 – Liceenii (1987) / Național
22.30 – Veronica Guerin (2003) / Cinemax
23.00 – Lebăda neagră (2010) / Paramount

Filme – 24 iulie 2019

23 iulie 2019

08.40 – Salyut-7 (2017) / Cinemax 2
15.05 – Rațiune și simțire (1995) / Cinemax
16.55 – Robin Hood, prințul hoților (1991) / Filmcade
18.05 – Salyut-7 (2017) / Cinemax 2
22.30 – Fahrenheit 451 (2018) / Cinemax

Filme – 23 iulie 2019

22 iulie 2019

08.25 – Chicago (2002) / Film Now
09.00 – Să prinzi un hoț (1955) / Paramount
10.45 – Prinde-mă! Dacă poți! (2002) / TNT
16.00 – Patru camere (1995) / HBO 3
17.30 – Armata celor 12 maimuțe (1995) / Filmcafe
18.10 – Calul de luptă (2011) / TNT
20.00 – Marnie (1964) / TV1000
20.30 – Hoțul de cărți (2013) / Paramount
20.30 – Echilibru (2002) / HBO 2
22.05 – Shakespeare îndrăgostit (1998) / TV1000