Filme – 18 octombrie 2019

17 octombrie 2019

07.45 – Doamna din Shanghai (1947) / PRO Cinema
08.05 – Fahrenheit 451 (2018) / HBO
08.10 – Eroii monumentelor (2014) / HBO 2
09.10 – Interstellar: Călătorind prin univers (2014) / HBO 3
14.15 – Titanic (1997) / Film Now
15.00 – Cold Mountain (2003) / Cinemax
16.35 – Rugină și oase (2012) / HBO 3
20.30 – Patru nunți și o înmormântare (1994) / PRO Cinema
22.00 – Pulp Fiction (1994) / Filmcafe
23.00 – Tăcerea mieilor (1991) / PRO Cinema
23.35 – Pulp Fiction (1994) / Film Now

Reclame

Dilema veche, Nr. 817 – La ce bun lectura în vremuri de Facebook?

17 octombrie 2019

http://dilemaveche.ro

Filme – 17 octombrie 2019

17 octombrie 2019

09.50 – Mai bine nu se poate (1997) / Film Now
12.10 – Parfum de femeie (1992) / TV1000
13.55 – Robin Hood, prințul hoților (1991) / Filmcafe
14.05 – Eroii monumentelor (2014) / HBO 2
15.20 – Fahrenheit 451 (2018) / HBO 2
16.20 – Peștele cel mare (2003) / TV1000
16.25 – Interstellar: Călătorind prin univers (2014) / HBO 3
19.00 – Aliniatul 22 (1970) / Cinemax
19.50 – Traducătoarea (2005) / TV1000
20.00 – Dovada (2005) / HBO
21.10 – Anne Frank (2001) / TVR 2
22.55 – Echilibru (2002) / Cinemax

Filme – 16 octombrie 2019

16 octombrie 2019

08.10 – Bohemian Rhapsody (2018) / HBO 2
08.15 – În căutarea Tărîmului de Nicăieri (2004) / TNT
09.20 – Kramer contra Kramer (1979) / TV1000
10.20 – Prinde-mă! Dacă poți! (2002) / TNT
13.15 – Ultimul Mohican (1992) / TNT
13.55 – Rațiune și simțire (1995) / Cinemax 2
14.25 – Blue Jasmine (2013) / Paramount
15.30 – Săruturi și focuri de armă (2005) / TNT
16.35 – Billy Elliot (2000) / TV1000
17.50 – Mai bine nu se poate (1997) / Film Now
21.10 – Drumul spre înalta societate (1959) / TVR 2
22.00 – Kill Bill: Vol. 1 (2003) / Film Now

Filme – 15 octombrie 2019

14 octombrie 2019

09.20 – Trei panouri în afara orașului Ebbing, Missouri (2017) / HBO
11.50 – Pagina opt (2011) / TV1000
12.05 – Julie și Julia (2009) / HBO
13.35 – Parfumul: Povestea unei crime (2006) / Filmcafe
15.00 – Bohemian Rhapsody (2018) / HBO 2
18.15 – Elysium (2013) / Film Now
20.10 – Soți și soții (1992) / TV1000
20.30 – Moulin Rouge (2001) / PRO Cinema
21.30 – Rațiune și simțire (1992) / Cinemax 2

Filme – 5 octombrie 2019

5 octombrie 2019

08.45 – Forrest Gump (1994) / TNT
09.00 – Pe aici nu se trece (1975) / Național
09.20 –  Regele Leu (1994) / HBO
10.00 – Rețeaua de socializare (2010) / Film Now
10.15 – Epoca de gheață (2002) / Filmcafe
11.35 – Star Trek: Un nou început (2009) / TNT
12.00 – Compania Monștrilor (2001) / Disney Channel
12.15 – Pe aripile vulturilor (2016) / HBO 3
12.40 – Viața e frumoasă (1998) / Paramount
13.10 – Peștele cel mare (2003) / TV1000
13.55 – Pearl Harbor (2001) / HBO 2
15.10 – Gladiatorul (2000) / Filmcafe
15.10 – O minte sclipitoare (2001) / Paramount
18.25 – Mizerabilii (2012) / Filmcafe
21.00 – Compania Monștrilor (2001) / Disney Channel
21.00 – Kill Bill: Vol. 2 (2004) / TNT
22.00 – Întîlnire de gradul trei (1977) / TV1000
22.10 – Întoarcere la Howards End (1992) / TVR 2
22.35 – Patru camere (1995) / HBO 2
23.00 – Astă seară dansăm în familie (1972) / Prima

Filme – 5 octombrie 2019

4 octombrie 2019

07.20 – Delicatessen (1991) / TV1000
08.40 – Strania poveste a lui Benjamin Button (2008) / HBO 2
09.10 – Inteligență artificială (2001) / Cinemax
09.30 – Robin Hood, prințul hoților (1991) / TNT
13.15 – Pe aici nu se trece (1975) / Național
13.30 – Reconstituirea (1971) / Prima
14.30 – Ofițer și gentleman (1982) / Cinemax
15.05 – Cronicile din Narnia – Leul, Vrăjitoarea și Dulapul (2005) / Film Now
15.25 – Parfum de femeie (1992) / Filmcafe
15.30 – Drumul oaselor (1980) / Prima
18.00 – Rețeaua de socializare (2010) / Film Now
18.35 – Inteligență artificială (2001) / Cinemax
18.45 – Gladiatorul (2000) / Filmcafe
18.50 – Echilibru (2002) / TNT
20.00 – Astă seară dansăm în familie (1972) / Prima
20.15 – Marea hoinăreală (2000) / TV1000
21.00 – Kill Bill: Vol. 1 (2003) / TNT
22.00 – Kill Bill: Vol. 1 (2003) / Filmcafe
22.00 – The Revenant: Legenda lui Hugh Glass (2015) / Paramount
22.30 – Familia Rileys (2010) / Prima
23.30 – Traducătoarea (2005) / TV1000

Filme – 4 octombrie 2019

3 octombrie 2019

07.45 – Frida (2002) / HBO 3
09.45 – Cu drag, Simon (2018) / HBO 3
10.40 – Fiecare se crede normal (2006) / Paramount
12.45 – Nixon (1995) / Cinemax
13.05 – Orele (2002) / HBO
14.25 – Elicopter la pămînt! (2001) / Filmcafe
15.20 – Frank și robotul (2012) / TV1000
17.20 – Viața e frumoasă (1998) / Paramount
17.20 – Îndoiala (2008) / HBO 2
19.50 – Edward Mîini-de-foarfece (1990) / Paramount
20.30 – Discursul regelui (2010) / PRO Cinema

Filme – 3 octombrie 2019

3 octombrie 2019

09.10 – Academia de Poliție (1984) / TNT
09.50 – Walk the Line – Povestea lui Johnny Cash (2005) / HBO 2
11.10 – În căutarea lui Forrester (2000) / Cinemax 2
17.15 – Cu drag, Simon (2018) / HBO 3
18.10 – Epoca de gheață (2002) / Filmcafe
21.00 – Nixon (1995) / Cinemax
21.00 – Fortăreața (1996) / TNT
22.00 – Frank și robotul (2012) / TV1000

Filme – 1 octombrie 2019

30 septembrie 2019

10.40 – Cei mai frumoși ani (1973) / Cinemax
10.45 – Îndoiala (2008) / HBO
12.00 – John Carter (2012) / Film Now
13.15 – Legea Pămîntului (1999) / Paramount
13.50 – Hotel Grand Budapest (2014) / HBO
15.10 – Academia de Poliție (1984) / TNT
15.55 – Fiecare se crede normal (2006) / Paramount
16.55 – Pe aripile vulturilor (2016) / HBO 3
21.30 – All That Jazz (1979) / Cinemax 2
22.00 – Înapoi în viitor (1985) / TV1000
22.45 – Mad Max: Drumul furiei (2015) / HBO 3